Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.

ul. Wesoła 14/2
41-506 Chorzów

tel. 32 246 01 06

Portret firmy Saunier Duval

logo_saunier_duval_pl

Portret firmy Saunier Duval

Saunier Duval to marka o ponad stuletniej tradycji, od początku związana z produkcją urządzeń gazowych. Nasze doświadczenie i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że produkty Saunier Duval zyskały wielu zwolenników na cały, świecie. W wielu krajach jesteśmy też wiodącą marką kotłów gazowych.

1907: utworzenie Saunier Duval

W 1907 r. Charles Saunier i Maurice Duval wspólnie utworzyli firmę Saunier Duval, produkującą oprawy do lamp gazowych, podgrzewacze wody i inne urządzenia zasilane gazem.

Ekspansja Saunier Duval rozpoczęła się od przemysłowego wytwarzania miedzianych podgrzewaczy wody oraz realizacji projektów oświetlenia gazowego ważnych obiektów użyteczności publicznej w wielkich miastach, przede wszystkim w Paryżu. Zrealizowane przedsięwzięcia obejmowały m.in. Most Aleksandra III, Place de la Concorde (Plac Zgody), Grand Palais oraz Bank Francji.

W latach 20-ych XX wieku firma zyskała renomę w dziedzinie rzemiosła artystycznego, po nabyciu spółek wyspecjalizowanych w produkcji wyposażenia z brązu i żyrandoli, promując wyroby pod marką Luminus.

W 1922 r. w firmie wydzielono przedsiębiorstwo produkcji „podgrzewaczy wody i piecyków łazienkowych”. Produkcja ta stopniowo stała się najważniejszym obszarem działalności firmy. Utworzono pierwszą sieć sprzedaży. Na rynku pojawiły się podgrzewacze wody o wymownych nazwach: Vesuvius, Stromboli, Ménagère, Junior, Torrivius, Saunival i Express. Innowacje i zaawansowana technologia stały się wyróżnikami spółki.

1950-1963: era ekspansji

Spółka Saunier Duval wykorzystała powojenną odbudowę gospodarki francuskiej, tworząc ogólnokrajową sieć przedstawicielstw, począwszy od 1951 r. W 1957 r. otwarto zakład produkcyjny w Nantes (zachodnia Francja), bardziej wydajny od starych warsztatów w Montreuil-sous-Bois i Vincennes (w okolicach Paryża). Całość działalności produkcyjnej przeniesiono do nowego zakładu kilka lat później. W 1963 r. firma – jako pierwsza – opracowała dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy. Słynny kocioł SD 216 odniósł wielki sukces w latach 60.

1963 – do dzis: innowacja jako czynnik międzynarodowego rozwoju

Wiele innowacji – równie oryginalnych co praktycznych – zadecydowało o rozwoju firmy i powodzeniu marki Saunier Duval. We wczesnych latach 70-ych Saunier Duval wprowadza kocioł z zamkniętą komorą spalania (i wentylatorem, który odprowadza spaliny na zewnątrz przez specjalny przewód). Urządzenie może być montowane w domach bez komina i w wysokich budynkach.

Pierwszy kryzys naftowy w 1973 r. zwiększył popyt na coraz bardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze. Okres ten przyniósł nowe udoskonalenia, takie jak energooszczędne kotły i pierwsze na rynku podgrzewacze ciepłej wody bez płomyka dyżurnego. W kolejnych latach marka zareagowała nowymi opracowaniami, obejmującymi systemy solarne, pompy ciepła i kotły kondensacyjne.

Dbając o najwyższy poziom jakości, Saunier Duval rozwija i unowocześnia swoje fabryki, a w 1995 roku zostaje pierwszym producentem w Europie, którego wszystkie zakłady produkcyjne posiadają certyfikat jakości ISO 9001.

Dwa ważne wynalazki techniczne – kocioł z zasobnikiem mikroakumulacyjnym oraz technologia ISODYN (oba opatentowane) – umocniły pozycję Saunier Duval jako firmy wyznaczającej standardy w branży. Na ich bazie powstały: kocioł ISOFAST (1997) nagrodzony srebrnym medalem w kategoriach Interclima Design Awards i Product Design Award w Hanowerze, oraz ISOMAX (1999). Obecnie za ambitnym programem badawczo-rozwojowym stoi potężna korporacja przemysłowa. W 2005 r. marka wprowadziła kotły wykorzystujące technologię H-MOD, przeznaczone dla mieszkań z dobrą izolacją termiczną, o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. W tym roku Saunier Duval wprowadził też na rynek – jako pierwszy – niezwykle komfortowe kotły łączące technologię zasobnika warstwowego ISODYN i technikę kondensacyjną: ISOMAX CONDENS i ISOTWIN CONDENS. W 2008 r. Saunier Duval wprowadził nowe wynalazki w osprzęcie, kontynuując badania nad odnawialnymi źródłami energii, aby zapewnić klientom jeszcze wyższy komfort. Wśród nich jest min. technologia ISODYN 2 wykorzystana min. w kotłach ISOTWIN, zapewniających użytkownikom niespotykany komfort ciepłej wody.

 

Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.

ul. Wesoła 14/2
41-506 Chorzów

tel. 32 246 01 06